filesell - نظر دانشمندان غیر مسلمان در مورد پیامبر و قرآن
 
» تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه ، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه میباشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است .
نظر دانشمندان غیر مسلمان در مورد پیامبر و قرآن اقدس خانی 1394/05/31 دسته بندی : معارف 0

موضوع: نظر دانشمندان غیر مسلمان در مورد پیامبر و قرآن

تعداد صفحات: 6

این مطلب در مورد نظر دانشمندان غیر مسلمان در مورد پیامبر و قرآن و در 6 صفحه می باشد و در آن به نظر دانشمندان و اندیشمندان غیرمسلمان در مورد مباحث اسلامی پرداخته شده است و در ادامه مطلب قسمتی از متن آورده شده است:

تولستوی نویسنده و فیلسوف اخلاق گرای معروف روسیه :

شخص شخیص پیامبر اسلام سزاوار همه گونه احترام و اکرام می باشد . شریعت پیامبر اسلام بعلت توافق آن با عقل و حکمت در آینده عالمگیر خواهد شد .

واشنگتون ایروینگ نویسنده و کنسول آمریکا در اسپانیا :

تمام آیات قرآن محکم و پرمعنی می باشد و از روی شعور نوشته شده است بنابراین سندی که باعث تسلی قلب خودمان در دست باشد نداریم .

کارل ماکس فیلسوف و سیاستمدار آلمانی الاصل قرن 19 :

محمد مردی بود که … از میان مردم بت پرست با اراده ای آهنین برخاست و آنان را به یکتاپرستی دعوت کرد و در دلهای ایشان جاودانی روح و روان را بکاشت ، بنابراین او را نه تنها در ردیف مردان بزرگ و برجسته تاریخ شمرد بلکه سزاوار است که به پیامبری او اعتراف کنیم و از دل و جان بگوییم که او پیامبر خدا بود .

ولتر فرانسوی :

حضرت محمد بیگمان مردی بسیار بزرگ بود . وی جهانگشایی توانا ، قانونگذاری خردمند ، سلطانی دادگر و پیامبری پرهیزگار بود . او بزرگترین نقشی را که ممکن بود در مقابل چشمان مردم عادی ایفا کند در روی زمین ایفا کرد .

پیر سیمون لاپلاس ، منجم ، ریاضیدان بسیار معروف فرانسوی :

گرچه ما به ادیان آسمانی عقیده نداریم ولی آیین حضرت محمد(ص) و تعالیم او دو نمونه اجتماعی زندگی بشریت است . بنابراین اعتراف می کنیم که ظهور دین او و احکام خردمندانه اش بزرگ و با ارزش می باشد و به همین جهت از پذیرش تعالیم حضرت محمد(ص) بی نیاز نیستیم .

گوته ، دانشمند ، شاعر و نویسنده معروف آلمانی :

مندرجات کتاب قرآن … ما را مجذوب می کند و به شگفت می آورد و سر انجام به تعظیم و احترام بر می انگیزد .

جورج برناردشاو ، بزرگترین نویسنده انگلستان :

من همیشه نسبت به دین محمد(ص) بواسطه خاصیت زنده بودنش نهایت احترام را داشته ام . به نظر من اسلام تنها دینی است که دارای آنچنان خاصیتی است که می تواند تغییرات گوناگون را به خود جذب کند و خود را با اشکال و صور هر عصر منطبق سازد . من درباره دین حضرت محمد(ص) چنین پیش بینی کرده ام که کیش او برای فردای اروپا قابل قبول خواهد بود همانطور که در اروپای امروز هم پذیرش آن آغاز شده است .


خرید و دانلود | 600 تومان
گزارش تخلف به پلیس سایت
مطالب مرتبط